Nyheter
Koululaiset Väinö ja Tauri voittivat ristimerkkikisan!
Salossa järjestetyssä tiukassa ristimerkkikisassa voitto meni nuorille Väinö Törnroosille ja Tauri Torpille. (2009-09-11 22:32:50)

Väinö ja Arttu vastaan Tauri ja Kauko Salon Rally-kisassa
Salossa 6.9.2009 järjestetyssä tiukassa ristimerkkikisassa voitto meni nuorille Väinö Törnroosille (B55) ja Tauri Torpille (Salon BK). Viimeisellä kierroksella pojat pelasivat Tammerbridgen paria Ari Juutistenaho - Sami Mäki. Kyseessä oli kärkikohtaaminen. Pojat onnistuivat siinä paremmin ja voittivat prosentilla 63,8. Toiselle sijalle kiilasivat Tammisaaren Krister Westerlund - Anders Lönnroth, 61,9. Arin ja Samin loppuprosentti oli 61,4 ja sijoitus kolmas.
Kisan voitto oli ala-asteikäisiltä Väinöltä ja Taurilta hieno suoritus. Nyt voikin olla hyvä aika opetella muistamaan heidän nimensä, jotka varmaankin nähdään tulevina vuosina yhä useammin tulosluettelojen kärkipäässä. Onnea jatkoon!

Väinö - Tauri sekä Jarmo ja Riitta-Liisa
Linkki: Kisan lopputulokset / End results