Suomeksi | På svenska | In English |Feedback | Admin



News


Suomen Cupin lohkot arvottiin Pieksämäellä viikonloppuna.

Mukana on 6 joukkuetta enemmän kuin viime vuonna mukana nyt 50 joukkuetta joista 6 pelaa netissä. (2013-03-05 14:43:03)

Suomen Cup 2013 lohkot


Lohko 1 NETTILOHKO

1 UTTER


2 ÄHTÄRI


3 VILTTIKETJU


4 PIEKSÄMÄKI


5 SUPERLAISTO


6 KAINUU


7 LEPO


8 PIA


Lohkon sisällä pelataan siten että1 - 2 3 - 4 ja 5 - 6 joukkue 8 SAI lepokierroksen
Toisella kierroksella 8 pelaa 5/6 voittajaa vastaan.

huom! Lohkon voittaja pelaa lohkon 5 Helsinki voittajaa vastaan jonka voittaja jatkaa semifinaaleihin 4:n joukkoon.
Semifinaalissa voittaja kohtaa lohkon 4 voittajan


Lohko 2 ROVANIEMI / OULU / KUOPIO

A1 TIMO

B1 HALJOKI

1 TIKKA

2 UPSEERI JA HERRASMIEHET

3 VOITTAJA OTTELUSTA A1 - B1

4 OULU 1

5 KUOPIO 1

6 WICKS

7 l & BOYS

8 VOITTAJA OTTELUSTA A8- B8

A8 KUOPION KOVAT

B8 MALJA


JOUKKUEET Timo, Haljoki,Kuopion kovat ja Malja pelaavat esiottelut ja voittajat sijoittuvat sen
jälkeen ottelukaavioon ja pelataan 1 vastaan 2 . 3 vastaan 4 jne.

lohkon voittaja on semifinaaleissa ja kohtaa lohkon3 Salo tai lohkon 6 Turku/Helsinki voittajan




Lohko 3 B SALO / SOMERO

1 SOMERO 2


2 TEIJO


3 JULES


4 TERHI


5 SOPIVAT


6 SOMERO 1

Lohkossa pelataan yhtenä iltana kaksi kolmen joukkueen myllyä 12 jaon otteluin.
Molempien myllyjen voittajat pääsevät jatkoon ja sijoittuvat Salon lohkon paikoille 7 ja 8 ja pelaavat siis seuraavalla kierroksella vastakkain.

Lohko 3 SALO / KURSSILOHKO

1. USKELA

2. ALEN

3. VAPAA

4. KESA

5. KARHU

6. LIMESTONES

7. SALO B3 1

8. SALO B3 2

LOHKON SISÄLLÄ PELATAAN 1 - 2 3 - 4 5 - 6 7 - 8 JNE

Lohkon voittaja pelaa lohkon 6 Turku/ Helsinki voittajaa vastaan pääsystä semifinaaliin.
Semifinaalissa voittaja kohtaa lohkon 2 Rovaniemi / Oulu /Kuopio voittajan.



LOHKO 4 JYVÄSKYLÄ / TAMPERE / ÄHTÄRI / LAHTI / KOUVOLA

1. WICHMANN

2. EASTER BRIDGE

3. LARRY

4. LEPO

5. PENNANEN

6. TORNIO

7. KOUVOLAN KOMIAT

8. COUNTRY BOYS




LOHKON SISÄLLÄ PELATAAN 1 - 2 3:lla LEPO 5 - 6 7 - 8 JNE


Lohkon voittaja pelaa semifaalissa ja kohtaa lohkon 1 Nettilohko / lohkon 5 Helsinki voittajan.

Lohko 5 HELSINKI

1 SPELMANS


2 MUINAINEN PELI


3 KIRKKONUMMI


4 STADI


5 4 -PATAA


6 DESCARTES


7 HUILI


8 PIETIPOJAT




LOHKON SISÄLLÄ PELATAAN 1 - 2 3 - 4 5 - 6 JOUKKUE 8 LEPÄÄ ENSIMMÄISEN KIERROKSEN JONKA JÄLKEEN PELATAAN NORMAALISTI LOHKO LÄPI.

Lohkon voittaja pelaa lohkon 1 Nettilohko voittajaa vastaan pääsystä semifinaaliin.
Semifinaalissa voittaja kohtaa lohkon 4 Jyväskylä / Tampere/Ähtäri/ Lahti /Kouvola voittajan.


LOHKO 6 TURKU / HELSINKI

1. INIÖ

2. EIKKAA

3. KATINKONTIT

4. BOTW

5. ROSSI

6. PAGANUS

7. SATO

8. PORKKA


LOHKON SISÄLLÄ PELATAAN 1 - 2 3 - 4 5 - 6 7 - 8 JNE

Lohkon voittaja pelaa lohkon 3 Salo voittajaa vastaan pääsystä semifinaaliin.
Semifinaalissa voittaja kohtaa lohkon 2 Rovaniemi / Oulu /Kuopio voittajan.


Näytä kaikki uutiset | palaa etusivulle