Suomen cup 2020 -ottelukaavio

Kunkin ottelun edessä on sen järjestysnumero. Toisella kierroksella kohtaavat voittajat otteluista 1&2, 3&4,..., 31&32.
Kolmannella kierroksella kohtaavat voittajat otteluista 1–2 & 3–4, ..., 29–30 & 31–32. Ja niin edelleen.
Otteluiden voittajajoukkueet on merkitty vihreällä ja hävinneet punaisella taustavärillä. Huililla jatkoon menneiden tausta on syaanin sininen. Pelaamattoman ottelun joukkueilla on harmaa taustaväri.

VoittajatHävinneet, Huili ja Pelaamaton.

HUOM! Suomen Cupin ottelut suositellaan pelattavaksi BBO:ssa. Kaikki ottelut finaalia lukuun ottamatta saa pelata netissä. Mikäli toinen joukkue haluaa pelata netissä, on ottelu pelattava netissä.

Finaali pelataan suunnitellusti Hangon Bridgeviikolla, mikäli se on mahdollista. Muussa tapauksessa hallitus tekee uuden päätöksen asiassa.

Otteluiden tulokset on toimitettava viipymättä liiton toimistosihteerille sähköpostitse tai tekstiviestinä (toimistosihteeri (ÄT) bridgefinland.fi puh. 040 8407271). Mukaan on liitettävä voittajajoukkueessa pelanneet pelaajat MP-kirjausta varten.

Lisätietoja löytyy Tiedotteista.

Joukkueiden kokoonpanot.



Koistinen 
1
--- Koistinen90 (45)
    33
10GStröm10 GStröm22 (10)
2
---Koistinen 142 (71)

   49
PS SalmenPS Salmen27 (17)
3
---  PS Salmen68 (25)
    34
---  Savuton58 (23)
4
Savuton  







Koistinen137 (61)











    57
Uskela







Uskela21 (5)
5
---Uskela58 (40)
  35
Hirttämättömät lurjukset59 (49)Korvenkävijät51 (9)
6
Korvenkävijät70 (37)Uskela79 (40)

   50
Somero Rikala53 (36)
7
Salo 1LuovutusSomero54 (48)
  36
RikalaRikala76 (32)
8
---







Koistinen86 (51)















    61
Utter







Utter69 (48)
9
---Utter
  37
Muurame / MustaLuovutus---
10
Muurame / PunainenLuovutusUtter40 (19)

   51
JyväskyläJyväskylä37 (5)
11
---Jyväskylä77
  38
KataKata43
12
---







Utter89 (51)











    58
Teukan tunarit







Teukan tunarit 34 (18)
13
---Teukan tunarit85 (42)
  39
Ässät Porista96 (62)Ässät Porista35 (11)
14
Rouvat Porista57 (26)Teukan tunarit89(34)

   52
Porin kympit79 (40)Jätkät Porista18 (18)
15
Porin kuuutoset87 (39)Porin kuutoset50 (40)
  40
Jätkät PoristaJätkät Porista102 (46)
16
---




















    Koistinen




















    63




















    Ottelun 62 voittaja
Lahti51 (21)
17
KUB85 (48)KUB44 (30)
    41
---No ne mimmit70 (16)
18
No ne mimmitNo ne Mimmit 57 (33)

   53
AkvaVit89(49)AkvaVit41 (13)
19
Raktori39 (9)AkvaVit76 (33)
    42
---  Spelmans42 (25)
20
Spelmans  







No ne mimmit72 (30)











    59
Möykkypäät115 (57)







Möykkypäät70 (30)
21
Napapiiri47 (25)Möykkypäät129 (33)
  43
---Katin Kontit63 (33)
22
Katin KontitMöykkypäät85 (40)

   54
--- Pojat61(27)
23
Pojat Pojat97 (43)
  44
Lake BottomLake Bottom59 (43)
24
---







No ne mimmit















    62
Helminiemen Helmet







Malja
25
---Helminiemen Helmet29 (24)
  45
MaljaMalja108 (32)
26
---Malja 58 (32)

   55
Liisa ja pojatPuijo36 (15)
27
---Liisa ja pojat88 (15)
  46
PuijoPuijo121 (91)
28
---







Malja83 (16)











    60
Oulu North







Oulu West75 (52)
29
---Oulu North61 (47)
  47
Oulu WestOulu West131(51)
30
---Oulu West97 (43)

   56
Oulu EastOulu East46 (35)
31
---Oulu East83 (41)
  48
---Oulu South79 (52)
32
Oulu South






Joukkueet





Koistinen

Kauko Koistinen
Vesa Fagerlund
Arttu Karhulahti
Clas Nyberg
Mika Salomaa
Pekka Viitasalo


10GStröm

Carola Tengström
Johan Herrgård
Fred Sundwall
NN


PS Salmen

Jesse Jäkärä
Seppo Castren
Arto Keloharju
Mika Karjalainen, puh. 041 536 7977, mail.mikakarjalainen(Ät)gmail.com


Savuton

Jaakko Elokorpi
Raimo Raunto
Seppo Räsänen
Kaarlo Ylinen
Juha Saarikoski
Matti Koivisto


Uskela

Jarmo Laakso
Ranan Rimon
Arvo Priimägi
Kari Kanerva



Hirttämättömät lurjukset

Jari Hilska
Isto Valkama
Lasse Hilska
Janne Blomqvist


Korvenkävijät

Pertti Partanen
Nikolai Kaplitsnoi
Anne Vesanen
Velipekka Lukka


Somero

Varpu Honkakoski
Jukka Pettersson
Timo Alanko
Ilmo Arosilta



Salo I

Tuure Salminen
Merja Mölsä
Jaakko Salo
Birger Salonen



Rikala

Riitta-Liisa Mäkelä
Timo Mäkelä
Oula Wichmann
Ensio Lehtinen


Helminiemen Helmet

Martta Haukipuro
Janne Haukipuro
Riikka Pyhäluoto
Arttu Pyhäluoto


Malja

Janne Seppälä
Pekka Söderlin
Heikki Miettinen
Esko Pääkkönen


Liisa ja pojat
Liisa Jalkanen
Jarmo Reinikainen
Yrjö Tolvanen
Jari Kemppainen


Puijo
Kari Varto
Juhani Sutinen
Risto Pirhonen
Petteri Pirhonen


Oulu North
Jussi Leviäkangas
Matti J. Hietalahti
Milena Laitala
Virpi Puhakka


Oulu West

Osmo Haljoki
Antti Kauppila
Toni Juopperi
Timo Tero


Oulu East

Ilmari Juutilainen
Tommi Metsämäki
Juha Porma
Markku Paavola
Tuomas Kauppinen


Oulu South

Timo Sairanen
Irmeli Fredriksson
Hilkka Starck
Tuomo Tikkanen


Lahti

Tytti Kosola
Juhani Pennanen
Maria Tulonen
Eija Tornio



KUB

Jarkko Kortemäki
Tero Topra
Ismo Saavalainen
Jani Huhtinen
+ muut kerhon jäsenet


No ne mimmit

Hulda Ahonen
Ilona Vänni
Pia Erkkilä
Raija Tuomi


AkvaVit

Agneta Berglund
Martin Arle
Gabriella Ahlvik
Karri Kupari


Raktori

Marianna Kultalahti
Teija Tuomi
Vilma Noponen
Kari Koivisto

Spelmans

Klaus Harjunen
Johan Linden
Joakim Fabritius
Jari Salonen

Möykkypäät

Maria Mylläri
Olavi Kivipensas
Oskari Koivu
Antti Aimala



Napapiiri

Veijo Tikka
Tuomas Waattovaara
Arto Peuraniemi
Heikki Ala-Louko



Katrin Kontit

Kati Sandström
Mikko Nieminen
Maria Nordgren
Annu Laukkanen


Pojat

Jari Böling
Jyrki Lahtonen
Timo Linnossuo
Kurt-Erik Häggblom


Lake Bottom

Timo Järvi
Reijo Sillanpää
Tapio Siivonen
Heikki Mattila


Utter

Lasse Utter
Seppo Sauvola
Osmo Kiema
Jorma Valta
Ari Pöppönen


Muurame / Musta

Satu Saikkonen
Jorma Soisalo
Z
Ö


Muurame / Punainen

Tiitus Dadu
Valtteri Tuikka
Otto-Wille Nieminen
Z


Jyväskylä

Marko Jurvanen





Kata

Aarne Koivu
Tero Koivu
Aapo Nieminen
Kari Patana



Teukan Tunarit

Timo Ollila
Mikko Johansson
Outi Rahi
Teodor Velkov
Olli Rahi
Martti Meronen


Ässät Porista

Esa Halminen
Ritva Peltomaa
Heikki Ingberg
Timo Vahervo


Rouvat Porista

Mikko Löytökorpi
Arto Anttila
Markku Räikkälä
Pentti Männistö 2387



Porin kympit

Mirja Hinkkanen
Eero Hinkkanen
Taina Hanhinen
Sami Hanhinen
>


Porin kuutoset

Olli-Pekka Hinkkanen
Tuula Rimmistö
Jussi Kangasniemi
Matti Mäenpää


Jätkät Porista

Aulis-K Saarinen
Janne Vesterinen
Lauri Rahi
Mikko Vänni